Trochę wyposażenia 

Okulary - Może nie dla wszystkich jest to zrozumiałe albo może wydawać się śmieszne ale okulary przeciwsłoneczne ( mogą być polaryzacyjne ) w górach zimą w słoneczny dzień są niezbędnym wyposażeniem, ze względu na wyższe promieniowanie, rażący w oczy śnieg czy lód. W moim wyposażeniu nie od dziś, nic nie ważą a oczy ratują. :) A gdy zamieć też się przydadzą, to tak na koniec. Hej

Nie zawsze ale przeważnie mam przy sobie statyw i chodź większość obiektywów ma w sobie stabilizacje obrazu tak jak i nie które aparaty w korpusie to statyw i tak odgrywa w fotografii krajobrazu główną rolę, stabilizując aparat i trzymając go w bezruchu, czego nie zrobi tak dobrze ludzka ręka, zwłaszcza przy dłuższym naświetlaniu np, nocą fotografując gwiazdy czy nocne miasta. Mógłbym rzec że statyw to lepsze zdjęcia chodź nie zawsze trzeba go używać. Obecnie używam Statywu ulanzi Vt-02 , masywny statyw do którego mam osobno kupioną głowice kulową ( wygodniej )  

Raczki - Kiedyś zimą, robiąc kolejne kilometry po delikatnie przysypanym górskim szklaku, nieświadomy  tego co czeka mnie dalej, natrafiłem na lodowisko. I od tamtej pory gdy przypomnę sobie tą godzinną walkę z lodem pod nogami:) uzbrajam się w raczki gdy widzę taka potrzebę, raczki zadbają o twoje bezpieczeństwo. 

Jak już wcześniej było pisane, nie tylko góry fotografuję, lubię też jeziora czy zbiorniki zaporowe na których spędzam czas nie tylko z aparatem ale też z wędką. Zachody czy wschody wpadają wspaniałe :) 

W zależności od wykonywanych zdjęć z pomocą przychodzą filtry. Na rynku jest sporo różnych, UV, Polaryzacyjne, połówkowe , fluorescencyjne, każdy z nich ma inne zastosowanie. Ja do fotografi krajobrazu używam w zasadzie dwóch UV i to jest mój podstawowy, zwłaszcza przy fotografowaniu w górach, niweluje on promieniowanie jednocześnie poprawiając kontrast i ostrość + połówkowy przy zachodach lub wschodach by przygasić niebo.

Obecnie używam lustrzanki Canon, po przesiadce z Sony aparat w porównaniu z bezlusterkowcami jest o wiele cięższy ale lustrzanki takie są :). Często używam do niego teleobiektyw o ogniskowej 55-250 ( zdjęcie wyżej ) co pozwala mi sięgnąć dalej gdy tego potrzebuję, do tego mam też szeroki kąt - używam w zależności od potrzeby. Ze względu na wagę aparatu, solidny statyw to podstawa. 

Od czasu do czasu dosiadam swoją bestię i razem przemierzamy leśne tereny w poszukiwaniu wspaniałych zdjęć. :)  

Jak ja to mówię wędruje i czas zatrzymuję  

Nocne kadry - Zdarza mi się być wpatrzonym w miasto po zachodzie, gdy zapalą się latarnie i światła w oknach, czy też w gwiazdy lub księżyc na niebie, fajna miejscówka, aparat + statyw i można działać.

Światło oświetli ci drogę :) - często zdarza mi się wracać po zachodzie lub pędzić na wschód, wtedy z pomocą przychodzi latarka czołowa, moje obowiązkowe wyposażenie dodatkowe.

Herbatka na szlaku :D - warto mieć przy dłuższych wędrówkach zimą, przy minusowych temperaturach można napić się coś ciepłego. Nie zawsze zabieram, zależy jaki chcę pokonać dystans a to też dodatkowe obciążenie. 

Nie jedno z moich ulubionych zdjęć - potok Łaby w Czeskich Karkonoszach 

WRÓĆ

Fotografia to moja pasja, na którą poświęcam sporo czasu, głównie wędrując po dolnym śląsku w poszukiwaniu wspaniałych zdjęć. Lubię góry chodź nie tylko je fotografuję, wycinek przeszłości zostawiam na zdjęciu przemierzając szlaki i odkrywając różne wspaniałe miejsca. Zdjęcia które wykonuję są moim spojrzeniem na świat i przedstawiają wam to co nas otacza, sprawia mi to przyjemność że mogę podzielić się z wami wspaniałym krajobrazem. 

Lubię fotografować góry i po nich chodzić. Wpatrzony JA :) 

Regulamin

Polityka Prywatności 

 

 Copyright. Michał Kieńko - Fotografia